yaz modası

yaz modası

yaz modası

Bugün: 23.06.2018

2013 saç modelleri

Saçımızı kestirmeye karar vermeden önce ne istediğimize karar vermeliyiz. Saçımız mı ön planda olsun ,yoksa yüzümüz mü? İşte yüz şekillerine göre ideal saç kesimleri… 1- Yuvarlak Yüze 2013 Saç Modeli: Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır.Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup,yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır.Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.


2- Kare Yüze 2013 Saç Modeli: Kare yüz yapısıda yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz.Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kahkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.


3- Diktörtgen Yüze 2013 Saç Modeli: Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmiyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz kısalmak amacı ile kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilsiniz. şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dengeli,uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

4- Enine Diktörtgen Yüze 2013 Saç Modeli: Bu yüz şeklinde yüzünüzü biraz uzatmak ver şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarlara verilecek volümlerle saçınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda birazda olsun değişiklikler yapabilirsiniz.

5- Ters Üçgen Yüze 2013 Saç Modeli: Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir.Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir. Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek ,saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz. Ama kendinize biraz dengeli,uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.

6- Üçgen Yüze 2013 Saç Modeli: Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Kişileri enerjisi zayıflam?? ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz. Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.

Düz ve ince telli saçlar yumuşak bir görünüm verir. Ancak aranızda saçlarının daha çok ve havalı görünmesini isteyenler olabilir. Hafif bir dalga, saçı yoğun gösteren saç boyası ile saçlarınızı olduğundan daha çok gösterebilirsiniz.

Kabarık, dalgalı saçlar aslında havalı gösterir. Bu tür saçlarda kesim oldukça önemlidir. Yüze uygun ve kontrol edilebilecek bir kesim olmalıdır. Boya seçiminde ise yumuşak görünüm veren renkler tercih edilir.

Düz saçlar kalın ya da ince olabilir ancak parlak olduklarında çok harika görünürler. Düz saçları uzatmak ya da düz kesmek en iyisi olabilir. Vücut hareketiyle düz saçlar havalı gösterilebilir.

Kıvırcık saçlar aslında çok yönlü kullanılabilir. Fön ile düz kullanabilir, farklı boylarda dalgalar verebilir ya da doğal olarak kullanılabilir.

Yüze göre saç şekliniz nasıl olmalı?
Yüz şekliniz yuvarlak, oval, kare, elmas ya da kalp gibi mi? İşte yüze göre saç şekilleri..
Kalp şekilli yüzler
Kulak altına kadar düz inen, çene hizasında dalganan bir saç modeli yüzünüze daha çok yakışabilir. Kalp şekilli saç modellerinden uzak durun.

Elmas yüzler
Kulak altına kadar düz inen, çene hizasında dalganan bir saç modeli yüzünüze daha çok yakışabilir. şakaklarınıza inen kahküller de kestirebilirsiniz. Elmas kesimli, farklı uzunluklardaki saç modellerinden uzak durun.
Yuvarlak yüzler
Kulak altına kadar saçlarınızı yoğun gösteren modelleri tercih edin. Çene bölgesinden daha aşağıda kesimler yüzün daha uzun görünmesini sağladığından uygun olabilir. şekillenen saçlarınızın yanak çevrenize gelmemesine dikkat edin.

Kare yüzler
Kare yüzlerde saç yoğunluğunun azaltılması, çene altından dalga verilmesi önerilir. Posti?, çıt çıt gibi saç ekleme yöntemlerinin kullanılması önerilmez.

Zayıf yüzler
Saçların daha yoğun görünmesi için dalga verdirme ve kabarık şekillendirme önerilir. Bu zayıf yüzlerin daha geniş görünmesini sağlar.Benzer konular:

Sizde fikrinizi/sorunuzu yazın