yaz modası

yaz modası

yaz modası

Bugün: 23.06.2018

ciddi hastalık belirtileri

Vücudumuz sağlığımızın bozulduğunu, ciddi bir durum olduğunu ağrılarla göstermeye çalışır. İşte vücudunuzla ilgili dikkat etmeniz gerekenler.. 1. Kollar ya da bacakların hisssizle?mesi, uyuşukluk, diken diken batma hissi, düzensizlik, titreme, çift görme, konuştuğunun anlaşılmaması, halsizlik, özellikle yüzün ya da sol kolun hissizle?mesi. Bu tür belirtiler sizde varsa beyninize yeterince oksijen gitmiyor demektir. Beyin damarlarından büyük bir kısmı hasar görürse bu vücudun büyük bir kısmında sorun ortaya çıkmasına neden olur. Yukarıda belirtilen belirtiler sizde varsa ihmal etmeden doktora görünmelisiniz. Beyinle ilgili sorunlarda zamanlama önemlidir.


2. Göğüs ağrıları ya da kollarda, çene ve boyunda sıkıntı, ekstra halsizlik, mide bulantısı, sık sık nefes alma gibi belirtiler kalp krizi olabilir. Bu durumda hemen doktora başvurun. Uzmanlar bu tür riskli hastalara kriz anında kalbi korumak için alerjileri yoksa düzenli olarak aspirin çiğnemelerini öneriyor. Her kalp krizi geçiren insanda bu tür ağrı belirtileri olmayabilir. Özellikle ya?lı ve diabetik kadınlarda ağrısız kalp krizi görülebilir. Ağrısız kalp krizlerinda halsizlik, terleme, kalp çarpıntısı, sık sık nefes alma, mide bulantısı, baş dönmesi hisleri ortaya çıkabilir.

3. Bacağın alt kısmında gerginleşme ve ağrı, göğüs ağrısı, nefes darlığı.. Bacaklardaki varis sebebiyle bu belirtiler ortaya çıkar. Özellikle oturarak çalışanlarda daha sık gözlenir. Kan sürekli oturuyorsanız ya da uzun süre ayakta kalıyorsanız kan rahat dolaşamad??? için ayaklarınız şişer. Çok oturuyorsanız arada yürümeli, çok yürüyorsanız arada oturmalısınız. Eğer birden göğüs ağrısı ya da nefes darlığı çekiyorsanız bacağınızdaki kan pıhtısı vücudunuzda dolaşıyor olabilir. Bu durumlarda varisiniz varsa acilen doktora başvurmanızda yarar var. 4.gerçekleştiğiduymadan idrarınızda kan gördüğünüzde doktora başvurun. Böbrek taşları, idrar veya prostat enfeksiyonu idrarda kan görülmesine neden olabilir. Ancak bu problem genellikle ağrılı ve rahatsız edici bir şekilde ortaya çıkar. İdrarda kan gördüğünüzde hiç ağrı sorununuz olmayabilir ancak böbrek kanseri, enfeksiyon, prostat, üreter kanamaya neden olabilir. Ağrınız olsun ya da olmasın idrarda kan gördüğünüzde doktora başvurmalısınız.

5. Astım belirtileri hırıltılı ve zor nefes alma şeklinde görülür. Eğer astım atakları kontrol altına alınmazsa ciddi göğüs kas yorgunluğu ve ölüme sebep olabilir. Astım ata?? geldiğinde kişinin nefes açıcı ilaçlar kullanması, temiz havalı ortamlarda bulunması gerekir. Bu tür bir rahatsızlığınız varsa mutlaka doktor kontrolünde olmanız ya da dikkat etmeniz gerekir.

6. Depresyon ve intihar düşünceleri. Bazı insanlar bir ortama girmek istemez, girdiklerinde nefes alamaz, depresyonda olabilir. Depresyon insanı intihara kadar götürebilen ciddi bir rahatsızlıktır. Bazı insanlar depresyonda olduklarında çok ciddi şeyler yapabilirler. Depresyon belirtileri üzüntü, yorgunluk, ilgisizlik, anksiyete, uyku alışkanlıkları değişiklikleri ve iştah kaybı olarak sıralanabilir. Eğer bu tür düşünceleriniz varsa bir psikiyatrist ile görüşmeniz yararlı olabilir.Benzer konular:

Sizde fikrinizi/sorunuzu yazın