yaz modası

yaz modası

yaz modası

Bugün: 27.04.2018

doğal güzellik sırları

Güzellik uzmanı Suna Dumankyadan farklı cilt problemlerine kolay çözümler. Suna Dumankaya
?n sizler için hazırladığı tariflerle evde kendi başınıza cilt problemlerinizle baş edebileceksiniz… Güzellik salonuna gitmeden, para harcamadan güzelleşmek için, tıklamaya ba?layın!


Temizleme sütü
Yüzdeki gözeneklere dolan kirleri ve makyajı temizlenin en kolay ve ucuz yolu, evde doğal malzemelerden hazırlayacağınız karışımlardır. Temizleme sütünü parmaklarınızla ve yuvarlak hareketlerle sürün.

Hazırlanışı:
1 salatalık, 1 su bardağı süt Uygulama: Salatal??? rendeleyip, 1 su bardağı sütte kaynatın ve süzün. Her gün, sabah ve aksam bu karışımla cildinizi silin.

Karma ciltler için
Temizleme toniği
Tonik, ciltte kalmış kir, ya? ve temizleyici kalıntılarını temizler ve cildi tazeler. Temizleyicinin ardından sürülür.

Aşağıdaki tariflerle hazırladığınız tonikten birkaç damla pamu?a damlatıp, silmeden, tamponlayarak cildinize uygulayın. Tonikle?meden sonra yüzünüze maden suyu püskürtün ve kağıt mendille tamponlayarak kurutun. Sonraki asama nemlendirme olacak.

Hazırlanışı:
Lavanta, melisa, papatya, hatmi çiçeği, yarım fincan saf alkol, içme suyu

Nemlendirici
Nemlendirme, çevrenin yol açtığı buharlaşma etkilerinin önlenmesine yardımcı olur. Nemlendirici cildi düzgünle?tirir, dolgunlaştırır, gözenekleri kapatarak makyaj için iyi bir zemin hazırlar.

Uygulama:
Kaynam?? suyun içine birer tutam lavanta, melisa, papatya ve hatmi çiçeği atin, 15 20 dakika demlendirip süzün. Saf alkol ekleyin. Hazırlanan karışım, kapalı bir şişede buzdolabında saklayın

Hassas ciltler için

Hazırlanışı:
Biberiye, gül suyu Uygulama: Bir çorba kas??? biberiyeyi, 300 ml. gül suyuna karıştırarak karanlık bir yerde saklayın. Bununla her aksam cildinizi temizleyin

Kırışıklıklar için

Hazırlanışı:
Yarim litre ilik su, 1 tatlı kas??? karbonat Uygulama: Su ve karbonatı karıştırın. Pamukla, cildinize uygulayın.

Hazırlanışı:
Havuç, zeytinyağı, limon Uygulama: Havucu rendeleyin. İçine zeytinyağı ve limon suyu ilave edip, yiyin. Bu karışım vücut için çok faydalıdır. Bağırsakları düzene sokar ve cilde nem sağlar.

Peeling
Cildi ölü hücrelerden, biriken yağlardan ve siyah noktalardan arındırmak için, derin bir temizlik yapmalısınız. Bunu peeling, buhar banyosu veya maskelerle gerçekleştirebilirsiniz. ?ste evde yapabileceğiniz basit peeling tarifleri:

Hazırlanışı:
1 kahve fincanı yulaf ezmesi, 2,5 çay kasığı bal, 1 tatlı kas??? elma sirkesi, yarım tatlı kas??? sıcak su Uygulama: Malzemeleri karıştırın ve cilde uygulayın. 15 dakika bekleyin ve yumuşak, nemli bir bezle ovarak çıkarın. Bol su ile yıkayın.

Sivilceden kurtulmak için
Sivilceler her yasta birçok insana sorun yaratır. Sivilceleri yok ederek daha sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşmanın en güzel yolu yine doğadan geçiyor. Sivilceleri yok etmek için beraber bu basit formülü hazırlayabilirsiniz.

Hazırlanışı:
100 gram alkol, 6 adet aspirin Uygulama: Aspirini ezin ve alkolle karıştırıp 3 gün bekletin. Bu karışımla cildinizi her gün silin.

Lekeleri yok etmek için
Hazırlanışı:
1 çay kasığı amonyak, 1 çay kaşığı peridrol, 1 çay kaşığı saf su, 1 çay kaşığı sabun
Uygulama:
Kullanılmam?? bir sabunu rendeleyin ve diğer malzemelerle karıştırın. Cildin hassaslığının ölçülmesi için önce elinizin üzerine deneyin, sonra lekelerin üzerinde bekletip, bol su ile yıkayın. Bu karışım haftada bir kez uygulanabilir. Dışarı çıkarken güneşten koruyucu ürünler kullanmaya dikkat edin.

Çillerinden kurtulmak isteyenlere
Hazırlanışı:
Keten tohumu Uygulama: Keten tohumunu kaynatın, suyu ile cilde masaj yaparak çillere ve lekelere maske olarak uygulayın.

Bütün bu bakim ürünlerinin yanı sıra bunları da ihmal etmeyin.

Cildinizi güneşten koruyun:
Günesin zararlı etkilerinden korunmak için her gün koruyucu krem kullanmalı.

Cildinizi aşırı sıcak ve aşırı soğuktan koruyun:
Sıcak ve soğuk havalarda cilt nemini kaybeder. Özellikle kisin cilt tipiniz için uygun nemlendiricileri mutlaka uygulayın.

Sigara içmeyin:
Sigara cildin ihtiyacı olan oksijeni azaltır ve cildin yenilenmesini engeller. Cilde solgun görünüm verir.

Cildinizi derinlemesine temizleyin:
Bazı ya?? ilerlemi? bayanlar cildi kurutaca?? ve kırışıklıkları artıraca?? düşüncesiyle cilt temizliği yapmaktan kaçınır. Pamukla uygulayacağınız bir temizleyici kremin, birkaç dakika cildin üstünde kaldıktan sonra bol suyla yıkanması yeterli olur.Benzer konular:

Sizde fikrinizi/sorunuzu yazın