yaz modası

yaz modası

yaz modası

Bugün: 21.11.2018

doğru kişiyi buldunuz mu

Deli gibi aşıksınız, beklediğiniz o teklifi de aldınız. Peki, ama bu kişi sizin ömrünüzü birlikte geçirmek isteyeceğiniz erkek mi? Evlenme teklifine evet demeden önce, kendinize sormanız gereken birkaç soru var İşyerinde çok başarılı bir kadın olabilirsiniz, ya da hayatta yaptığınız seçimlerde hep doğru kararı verdiğinizi düşünebilirsiniz. Fakat iş evleneceği kişiyi seçmeye gelince, birçok insan yanlış kararlar verebiliyor. Oldukça artan boşanmaların nedenlerinden biri de bu değil mi? Siz de evlenme teklifine “evet” cevabını verirken tuzağa dü?mü? gibi hissetmek istemiyorsanız, hayatınızı geçirmeyi planladığınız erkeği daha yakından tanımak istiyorsanız, bazı davranışlarına daha yakından bakmanız gerekir.


Hayatınızı nasıl geçirmek istediğinizi bilin!
Evleneceğiniz insanla birlikte olduğunuz süre boyunca nasıl vakit geçirmeyi düşünüyorsunuzı Örneğin onunla sadece seyahat edip, yemek yiyip birlikte yürüyüş yapmayı m?? Hayat sadece bunları yaparak geçmez. Bunlardan daha derin ve daha anlamlı bir şeyler paylaşmalısınız. Hayatı birlikte de yaşayabilir, ayrı ayrı da takılabilirsiniz. Bu sizin seçiminiz.

Ona tam olarak güvendiğinizden emin olun!
Kendinize bir sorun, bir sorun olduğunda ya da kendi başınıza halledemeyeceğiniz bir durumda ona güvenebilir misinizı Güven bir ilişkinin temel besinidir. Siz evlenmeyi düşündüğünüz bu kişiye duygularınızı açacak ve fikirlerinizi özgürce paylaşacak kadar güveniyor musunuzı Bu soruya cevap verirken kendinize mümkün olduğu kadar dürüst olmaya çalışın.

?yi tanıyor musunuz?
İki çeşit insan vardır: Birincisi kişisel gelişimine önem veren, ikincisi ise sadece rahatını düşünen. Rahatına düşkün olanlar maddiyata çok önem verir. Evlenmeyi düşündüğünüz kişinin hayattaki duruşuna çok dikkat edin.

Rahatına düşkün olan kişiler genellikle en merkezli olurlar. Önce kendilerini düşünürler oysa evlilik iki kişinin ortak yarattığı bir kurumdur. O yüzden bu konuya özellikle dikkat ederek Evet deyin.

Diğer insanlara nasıl davranıyor?
Sevdiğiniz kişi etrafınızdaki insanlarla bir şeyler paylaşmaktan zevk alıyor muş Yoksa aksine onların yanında içine mi kapanıyor?

Arkadaşları ya da ailesi için özveride bulunmayan, onlarla maddi-manevi birtakım şeylerini paylaşmaktan kaçınan kişiler sizin için de aynı tutumu sergiler. Örneğin onun iyi davranmak zorunda olmadığı kişilere garson, ?oför vs. nasıl davrandığına dikkat edin. Davranışlarını birlikte olduğunuz zamanlarda iyice gözlemleyin. Unutmayın başkalarına kötü davranan birinin yarın öbür gün sizi de üzebilme ihtimali yüksektir.

Sevmedi?im huylarını evlendikten sonra değiştirebilir miyim?
Birçok insan sevdiği kişinin hoşlanmadığı huylarını evlendikten sonra değiştirebileceğini düşünür ki bu çok büyük bir hatadır. Evlenmeden önce size batan birtakım huylarını evlendikten sonra değişeceğini düşünerek onunla evlenmeyin.

Aşk çok güzel bir duygudur fakat bir sabah uyandığınızda alyansınıza bakıp ev ödevini yapmam?? bir çocuğun sıkıntısını duymamak için bu soruları da dikkate alarak evlenmeden önce ilişkinizi bir kez daha gözden geçirin.Benzer konular:

Sizde fikrinizi/sorunuzu yazın