yaz modası

yaz modası

yaz modası

Bugün: 27.04.2018

en kısa zamanda 4.5 kilo verin

Metabolizmanızın hızını arttırmak ve hedefiniz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemek için bu tavsiyeleri deneyin… Az kilolu olduğunuzda, gün boyunca daha az kalori kullanırız. Çünkü az kilo ile daha rahat hareket edebiliriz. Ayrıca, çabucak kilo kaybetmediğinizde, ilginizin dağılması ve fazla yemek yemeğe başlamanız çok kolaydır. Metabolizmanızın hızını arttırmak ve hedefiniz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemek için bu tavsiyeleri deneyin.


1- Egzersize daha çok zaman ayırın. Toplam her gün en azından 60 dakika egzersiz ve enerjik aktiviteler yapmayı hedefleyin

2- Daha çok egzersiz yapın. Yürüyüşlerinize tepeleri ekleyin, adımlarınızı hızlandırın, bisikletin pedallarını daha hızlı çevirin veya günlük yürüyüşlerinize 1 veya 2 dakika koşma periyotları ekleyin. Ne kadar çok egzersiz yaparsanız o kadar çok kalori yakarsınız.

3- Haftalık egzersiz rutininize ağırlık kaldırma antrenmanını ekleyin. Ağırlık kaldırmak, kalorileri yakarken kaslarınızda arttırır. Ne kadar çok kasınız varsa vücudunuz gün boyunca o kadar çok kaloriye ihtiyaç duyar.

4- Yiyecek porsiyonlarınızı ölçün. Her gün 200 veya 300 ekstra kalori almanıza neden olan porsiyonlarınızın büyüklüğünü abartmanız ve sadece “bir ısırık daha” diyerek yemeye devam etmeniz çok kolaydır. En iyi sonuca ulaşmak için yemeye başlamadan önce yiyeceklerinizi tartın.

5- Yediğiniz lif miktarını arttırın. Lif bakımından zengin olan yiyecekler daha çabuk doymanızı sağlayacaktır ve böylelikle daha az yemek yemenize neden olacaktır. Meyvelerde, sebzelerde, bütün tahıl ekmeklerinde, gevreklerde ve baklagillerde lif vardır. Her gün 25 veya 35 gram lif yemeyi hedefleyin.

6- Bol miktarda su içtiğinizden emin olun. Hedefiniz her gün 3 litre su içmek olmalıdır eğer egzersiz yapıyorsanız daha çok su içmelisiniz. Gün boyunca su içmek atıştırmalarınızı sınırlandırmanıza yardım eder, vücudunuza zindelik katar ve sıfır kalori ekler.

7- Günlük yiyecek kaydı tutun. Gün boyunca yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi not edin. Yaptığınız her şeyi siyah-beyaz görebilirseniz hedefinizde ilerlemeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca bu yöntem nedeniyle çoğu kişi daha az yemek yer çünkü yedikleri her şeyi yazmak istemezler.

8- Alkolü sınırlandırın. Alkollü içecekler besin değeri taşımazlar fakat kalori almaya neden olurlar.

9- Tüketiminizi haftada bir kere olarak tutun.

10- Yatmadan iki saat önce yemek yemeyi bırakın.

11- Günlük ek multivitamin alın.

12- Yemekleri ve atıştırmaları her lokmanın tadına vararak yavaş yavaş yiyin. Açlığı önlemek için her 3 veya 4 saatte bir öğün veya atıştırmalık yiyinBenzer konular:

“en kısa zamanda 4.5 kilo verin” için 8 yorum

 1. siboş dedi ki:

  bende dogumdan saonra kilo aldım yaklaşık 10 kilo kadar fazlam var bebek emziriyorum ne yapmam gerekir

 2. siboş dedi ki:

  bebegim 7 aylık hatta daha kilo vermedimmmm

 3. banu dedi ki:

  benımde 29 kılo fazlam varr o

 4. derinsu dedi ki:

  ben kilo vermek istiyrm

 5. Sevgi dedi ki:

  benimde tam 7 kilo fazlam var
  nasil verebilirim ki ben bu kiloyu cok kisa bir surem kaldi hemen vermem gerekiyo ;((

 6. buse dedi ki:

  benimde 19kilo fazlm varmış ama ben 10kilo versem yeter

 7. Melis dedi ki:

  Son zamanlarda bölgesel incelme ve zayıflama sağlamak için yeni çıkan LPG cihazları kullanılıyormuş. Ne kadar doğrudur bilemem ama ben araştırıyorum.

 8. muge dedi ki:

  Benim tam 20 kilom var ne yapiyorsam veremiyom cok yardima ihtiyacim var bebek sahibi olmak istiyirum ama işte

Sizde fikrinizi/sorunuzu yazın