yaz modası

yaz modası

yaz modası

Bugün: 23.06.2018

Gözaltı torbaları

Yorulmuş vücudumuzun en hızlı tepki veren hassas göz çevresi, kendisini göz altı torbalarının şişmesiyle belli eder. Bu torbalar ve morluklar sadece günün yorgunluğunu değil yılların vermiş olduğu yorgunluğunda eseri olabilir. Gözlerimiz vücudumuzda en önce dikkat çeken organları olduğu için altındaki torblarında dikkat çekmesi çok normal. Göz estetiği konusunda daha çok kadınları rahatsız eden bu detay için size önerilerimizi sunacağız.


Göz altı torbaları için bitkisel tedavi
Araştırmalar, salatalık ve salatalık suyunun hassas göz çevresi için çok faydalı oldu yönünde. Aşağıdaki bitkisel tedavi yöntemide salatalık ile ilgilidir.

İki çay kaşığı minik şekilde doğranmış salatalığı bir çay kaşığı süt tozu ile karıştırın. Göz çevrenize ve göz kapaklarınıza sürerek 10 dakika bekletip yıkayın. Bu maskeyi yaptıktan sonra gözlerinizdeki ağırlığın uçup gittiğini hissedeceksiniz.

Diğer bitkisel öneriler:

 • 1 çay bardağı kaynar suya birer kahve kaşığı çay ve nane koyun.5 dakika beklettikten sonra süzün. Bardakta kalan posayı gazlı bez arasına koyup gözlerinize sürün.
 • Patatesleri soyup dilimledikten sonra gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika beklettikten sonra gülsuyu ile gözlerinizi yıkayın.
 • 2 poşet çayı yarım çay fincanı kaynar suda15 dakika nemlendirip soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika bekletip yıkayın.
 • 1 tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzdükten sonra soğumaya bırakın.2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza sürün ve 10 dakika bekletip yıkayın.
 • şişliklerin inmesi için bir parça buzu göz çevresine gezdirerek sürün.

Bu konu altında vereceğimiz diğer bilgiler

 1. gözaltı torbaları
 2. gözaltı torbaları ameliyat
 3. gözaltı torbaları için maske
 4. gözaltı torbaları neden olur
 5. gözaltı torbaları yalçın
 6. gözaltı torbaları için krem
 7. gözaltı torbaları için bitkisel tedavi
 8. gözaltı torbaları nedenleri


Benzer konular:

Sizde fikrinizi/sorunuzu yazın