yaz modası

yaz modası

yaz modası

Bugün: 21.11.2018

hangi saç rengi bana yakışır

Saçlarınızı ilk defa boyayacaksanız veya renk değiştirmek istiyorsanız işte size birkaç fikir veriyoruz, tabiki kendinize yakışan rengi daha çok seveceksiniz işte ten renginize, saç renginize yakışacak birkaç öneri.


Bazı insanların çocukken daha açık renk olan saçları büyüdükçe koyulaşır. Eğer sizin de çocukken saçlarınız daha açık renkte ise, yaz aylarında güneş altında saçlarınızın rengi doğal olarak açılıyorsa büyük ihtimalle saçlarınızı sarı renge boyatmak size yakışacaktır.

Eğer saçlarınızı evde kendiniz boyayacaksanız altın rengi, bal rengi gibi sıcak sarı tonlarından kaçının. Öncelikle daha soğuk ya da nötr tonları kullanmayı deneyin. Sıcak tonlar kısa bir süre sonra saçlarınızın turuncu tonlarına dönüşmesine neden olabilir.

Eğer saçlarınızı kendi doğal renginden iki ton açığına ya da daha da açık bir renge boyayacaksanız evde boyamayı unutun. Kesinlikle güvendiğiniz, iyi bir kuaför salonuna gidin. Platin tonları tercih edecekseniz bu tonların sizi yorgun göstereceğini unutmayın. Hoş bir alternatif olarak altın rengini zemin renk olarak kullanıp, üzerine platin tonlarında gölgeler attırabilirsiniz.

Unutmayın ki saçlarınızı sarı tonlarına boyattıktan sonra bakımına oldukça dikkat etmeniz gerekecektir. Bütçenizi ve zamanınızı önceden hazırlamayı unutmayın.
Saçınızı boyatmak için belki de seçeceğiniz en rahat renkler kahverengi tonlarıdır. Kızıl ya da sarı tonları kadar iddialı değildir ve saçınızı boyattıktan sonra bu renkler kadar bakım gerektirmez. Ama yine de saçlarınızı kahverengi tonlarına boyatmak istiyorsanız önce size yardımcı olacağını düşündüğümüz bu yazıyı okumanızı öneriyoruz.
Eğer doğal saç renginiz zengin kahverengi tonlardan uzak, daha donuk tonlardaysa ışıltılı, koyu bir kahverengi size yakışacaktır.
Eğer mat ve yıpranmış saçlara sahipseniz kahverengi tonları sizin için en doğru seçim olacaktır. Unutmayın ki koyu renk saç boyaları ışığı en doğru şekilde yansıtır, saç kırılmalarını saklar ve saçlardaki yıpranmış görüntüyü gizler.
Eğer doğal saç renginiz çok açık sarı tonlarda değilse, kahverengi saçların boyanması ve bakımı diğer saç boyası renklerine göre çok daha kolaydır. Öyle ki hata payının düşüklüğünden ötürü kuaföre gitmeye gerek kalmadan, saçınızı evde kendiniz bile boyayabilirsiniz.
Saç kesiminize göre kullanacağınız kahverengi tonlarını belirleyebilirsiniz. Örneğin uzun saçlıysanız rengin etkisini arttırmak için daha koyu bir tonu tercih edin. Eğer saçlarınız kısa ya da çok katlıysa, saçlarınızın uç kısımlarını daha açık bir tona boyayın. Böylece boyadaki dalgalanma, katlarınızı ve saç kesiminizi daha çok vurgular.
Eğer saçınızı evde boyayacaksanız ve çok sıcak bir ton kahverengi ton boya kullanmayı düşünüyorsanız, vazgeçmenizi ve kuaföre gitmenizi öneriyoruz. Tıpkı sıcak sarı tonlarında olduğu gibi sıcak kahve tonlarının da turuncumsu renge dönüşme olasılığı yüksektir.
Parlak kahverengi saçlara sahip olmak istiyorsanız saç spreyi kullanmamaya dikkat edin. Saç spreyleri kahverengi saçların parlaklığını çok çabuk yok eder. Parlaklık veren serumlar alternatif şekillendirici olarak kullanılabilinir.
Saçlarınızı kahverengi tonlarına boyattıktan sonra makyajınızda da değişiklikler yapmanız gerekecektir. Örneğin koyu renk kahve -siyah ya da zengin bir siyah rimel kullanmayı deneyin. Koyu renkteki saçlarınız koyu renk kirpiklerinizle uyum içinde olacaktır. Koyu renkli saçlarınız cildinizi daha solgun gösteriyorsa ışıltılı bir bronzlaştırıcıyı deneyebilirsiniz. Terracotta allıklar da cilt renginizi canlandıracaktır.Benzer konular:

“hangi saç rengi bana yakışır” için 6 yorum

 1. mahym dedi ki:

  bana hangi sac rengi yakisir.

 2. mine dedi ki:

  hangi saç rengi yakışır

 3. mine dedi ki:

  bana hangi saç rengi yakışır öğrenmek i stiyorum

 4. özgür terzi dedi ki:

  bana hangi saç rengi yakışır

 5. şilan dedi ki:

  bana hangi saç rengi uygun olu facebookta fotoğrafım var ordan yolayabilirmsz

 6. irem dedi ki:

  ben gamze topuzun saç rengini çok beğeniyorum.18.09.2013 mesut yarın burada çok laf var programının konuğuydu.tam rengi nedir acaba

Sizde fikrinizi/sorunuzu yazın