yaz modası

yaz modası

yaz modası

Bugün: 23.06.2018

Kalça Sıkılaştırma

Daha sıkı kalçalarınız mı olsun istiyorsunuzı İşte kalça sıkılaştırıcı egzersiz ve hareketler.. Kalçalarınız daha sıkı daha güel dursun!


1- Bir bacak havada omuz köprüsü
kalça sıkılaştırma
Ayaklarımız yerde, kollarımız yanlarda sırtüstü uzanıyoruz. Karın ve kalça kaslarınımızı kasarak gövdenimizi yerden kaldırıyoruz. Vücudumuz omuzlarımızdan itibaren dizlerinize kadar düz bir çizgi çizmeli. Bir bacağımızı vücut hizasında havaya kaldırıyoruz. Bacağımızı indirip diğer bacağımızla egzersizi tekrarlıyoruz.

2- Yatarak kalça kaldırma hareketi

kalça sıkılaştırma hareketleri
Ayak tabanlarımız yerde, kollar yanlarda, sırtüstü uzanıyoruz. Nefes verirken vücudumuzu kuyruk sokumundan başlayarak kaldırıyoruz. Karın ve kalça kasları sıkı olmalı ve vücudumuz omuzlarımızdan dizlerimize kadar düz bir çizgi çizmeli. Nefes alıyoruz, verirken sırt omurlarından başlayarak gövdemizi yere indiriyoruz.

3- Bank pozisyonunda bacak yana aç?? hareketi

kalça sıkılaştırma egzersizleri
Yerde ellerimiz ve dizlerimiz üzerinde bank pozisyonunda duruyoruz. Bir bacağımız 90 derecelik bir açıyla dizden bükülüyken, diğer bacağı dizimizi bükmeden açık bir şekilde tam yanımıza doğru uzatıyoruz.

4- Bank pozisyonunda kalça egzersizi
kalça sıkılaştırıcı krem
Ellerimiz ve 90 derece açıyla kırdı??mız diz-lerimiz üzerinde yerde pozisyon alıyoruz. Bir dizimizi yerden oynatmadan ve bacaklarımızın açısını bozmadan diğer bacağınızı yana kaldırıyoruz.

5- Geriye tekme hareketi
kalça sıkılaştırma hareketleri
Dirsek-lerimizi ve dizlerimizi 90 derecelik bir açıyla büküyoruz. Elle-rimiz ve dizlerimiz üzerinde duruyoruz. Dizimizin açısını bozmadan bir bacağımızı yukarı doğru uzatıp geriye tekme atıyoruz.

6- Geriye bacak itme hareketi

Egzersiz bandını ba?layıp ellerimizle tutun ve ayağımızdan geçiriyoruz. Bir dizimiz yerde, bandın bulunduğu bacağı geriye doğru itiyoruz. Bacağımız kalçamız ve sırtımızla düz bir çizgi oluşturacak şekilde uzasın. Dizimizi büküp bacağı öne çekiyoruz, sonra tekrar geriye itiyoruz.

7- Yatarak yukarı bacak itme egzersizi
kalça eritme egzersizleri
Sırt-üstü uzanıp ellerimizi belimizin altına doğru uzatıyoruz. Ayaklarımız-dan biri yerde; diğerini havaya kaldırırken vücudumuzu da yukarı doğru itiyoruz. Bu arada omuzlarımızı yerden kaldırmamaya dikkat ediyoruz.

Kalça sıkılaştırıcı krem adı altında satılan kremleri önermiyoruz.. En iyi sıkılaştırma yöntemi egzersiz ve haretlerle mümkündür..Benzer konular:

Sizde fikrinizi/sorunuzu yazın